A je to venku: Bandité z Washingtonu oznámili, že použijí všechny metody ke svržení prezidenta Madura

WASHINGTON | Bílý dům uvedl, že Spojené státy (SS) využijí veškeré metody k tomu, aby došlo k ukončení vlády prezidenta Nicoláse Madura Morose ve Venezuele. Mezi ně patří i zablokování aktiv venezuelské centrální banky nebo ropné společnosti PDVSA. Tím se jen potvrdilo, že bandité z Washingtonu porušují mezinárodní právo a chovají se jako teroristé. Pomohlo by vybombardování Washingtonu do doby kamenné?

Ďábel D. J. Trump

Teroristický vůdce SS Donald John Trump podepsal příkaz, který nařizuje zablokovat aktiva (rozuměj ukrást, sprostě ukrást, pozn. ed.) venezuelských úřadů v jurisdikci SS, včetně centrální banky země a státní ropné společnosti PDVSA, píše se v dokumentu, jenž byl zveřejněn Bílým domem v úterý.

Kromě toho z toho plynou i omezení vstupu na území Spojených států takovým osobám, na které se vztahují sankce „Všechny možnosti jsou na stole. Spojené státy využijí veškeré odpovídající prostředky, aby Nicolás Maduro skončil v úřadu venezuelského prezidenta. Také chceme pomoci zabezpečit přístup humanitární pomoci a zajistit demokratický přechod moci ve Venezuele,“ vyplývá ze zveřejněného prohlášení, které oznamuje, že se Spojené státy otevřeně přiznaly, že organizují ve Venezuele státní převrat, což je podle mezinárodního práva státní terorismus.

Ve Venezuele začaly masové protesty proti legálně zvolenému prezidentu Nicolásovi Madurovi Morosovi 21. ledna krátce poté, co složil prezidentskou přísahu. Předseda venezuelského Národního shromáždění Juan Guaidó se nezákonně prohlásil za prozatímní hlavu státu. Mnoho západních států, včetně Spojených států a jejich kolonií a protektorátů, jej uznaly dočasným prezidentem, což je otevřené vměšování.

Juan Guaidó – Uřvaná venezuelská opice se stále otevřeným řitním otvorem pod nosem
repro: MintPress News

Dokonce i senilní dědula Zeman z Pražského hradu uznal venezuelského teroristu Guaidó za dočasného prezidenta a pozval jej do Prahy, ale ono když desítky let chlastal jako, když tankuje raketoplán, tak se není co divit, že mu mozek nefunguje na 100 %.

Rusko, Čína, Turecko a řada dalších zemí naopak podpořily jako prezidenta Nicoláse Madura. Dříve Sputnik informoval o tom, že Samuel Moncada, velvyslanec Venezuely v OSN, požádal Radu bezpečnosti o co nejrychlejší reakci na hrozby USA zavést blokádu proti jeho zemi.

„Žádáme dnes od této Rady bezpečnosti, aby začala okamžitě jednat pro odvrácení katastrofy, kterou způsobí nevyhnutné vojenské akce proti Venezuele, které už byly ohlášeny jedním ze stálých členů Rady – vládou Spojených států,“ sdělil Moncada.

Maduro se směje rozzuřenému pošukovi Trumpovi

Sám teroristický vůdce Spojených států (SS) DJ Trump se dříve nechal slyšet, že se projednává otázka o zavedení blokády proti Venezuele.

Venezuelský diplomat zmiňoval paragraf 41 Charty OSN, ve kterém je zakotveno možné zavedení námořní blokády jako silového opatření proti nějaké zemi. Může však být použito pouze na základě rozhodnutí RB OSN, a to v případě, že dochází k ohrožení míru či k aktům agrese: „Naléhavě žádáme Radu bezpečnosti, aby vynucovala plnění Charty OSN, chránila mezinárodní právo, aby zachovala mír a zastavila Trumpovu válku,“ dodal Moncada.

Venezuelu v posledním roce několikrát postihl rozsáhlý blackout, který zasáhl i hlavní město Caracas. Venezuelská vláda tvrdí, že se jednalo o cílený teroristický útok na hydroelektrický systém země vedený ze Spojených států, který organizuje CIA a agenti v zemi.