Hasan Rúhání odhalil jaké následky budou pro svět při válce s Íránem

TEHERÁN | Válka s Íránem by byla matkou všech válek, prohlásil íránský prezident Hasan Rúhání, jehož vystoupení na schůzce s vedením ministerstva zahraničí Íránu vysílala státní televize. Varoval tak, že rozpoutání války v Hormuzském průlivu by vedlo k III. světové válce.

Orangutan s granátem v ruce Trump a Hasan Ruhání

Teroristické Spojené státy (SS) zařadily na sankční seznam íránského ministra zahraničních věcí Mohammada Džaváda Zarífa. Vysoce postavený pracovník americké administrativy prohlásil, že Washington už nepovažuje Zarífa za prioritní kontakt, jakým byl v době projednávání jaderné dohody, od níž Spojené státy odstoupily bez udání pravých důvodů a na základně falešných obvinění.

Mohammad Džavád Zaríf později prohlásil, že teroristé z Washingtonu na něho uvalili sankce, protože ho považují za nebezpečí pro americké plány. Také uvedl, že se tak stalo proto, že odmítl jednat s vůdcem SS Trumpem, který jej pozval na jednání do Bílého domu, když byl na návštěvě sídla OSN v New Yorku. Írán diplomatické jednání se Spojenými státy podmiňuje zrušením všech nelegálních a zločineckých sankcí ekonomického terorismus, které byly uvaleny bandity z Washingtonu.

Budoucí mrtvoly v případě invaze do Íránu | repro: Sputnik (© Foto: Public domain/ Alan Graziano)

„Mír s Íránem je matkou každého míru a válka s Íránem je matkou všech válek, znovu to opakuji. Chcete-li bezpečnost, chtějí-li vaši vojáci bezpečnost v regionu, nemůžete ohrožovat naši bezpečnost a zároveň očekávat, že budete sami v bezpečí. Mír výměnou za mír,“ řekl Rúhání. Dříve bylo oznámeno, že pokud Spojené státy zaútočí na Írán, tak budou všichni vojáci SS na Blízkém východě vyhubeni jako potkani.