Střelec z Ohia byl podle účtu na Twitteru levicový terorista a příznivec Antifa

DAYTON | Connor Betts, který během necelé minuty postřílel před barem v Daytonu ve státě Ohio devět lidí včetně své sestry a kterého na místě zabila policie, byl zřejmě stoupenec krajní levice. Média se jej snažila vykreslit jako příznivce DJ Trumpa, ale ono to je trochu jinak. Podle jeho twitteru měl sympatizovat s FBI uznaným „domácím“ teroristickým hnutím Antifa, se kterým sympatizuje i pirát a český levicový extremista Ivan Bartoš.

Levicový terorista Connor Betts, který spustil střelbu před barem ve městě Dayton ve státě Ohio

„Důkazem má být nyní pozastavený účet na Twitteru, na kterém byly zveřejněny příspěvky, v nichž kritizoval volbu prezidenta Trumpa a povzbuzoval lidi, aby ničili ploty ve střediscích, kde zadržují migrantů,“ informuje New York Post o tom, že nebyl proti migraci, ale stoupenec přílivu migrační svoloče.

Účet se jménem @iamthespookster, který měl 301 sledovatelů, byl stažen Twitterem v neděli kvůli podezření, že patřil Bettsovi.

Nasvědčovat tomu měla i profilová fotografie. Při účtu měl také psáno: „Mířím do pekla a už se z něj nevrátím.“ Některé zprávy podporovaly dokonce hnutí Antifa, extrémně levicové hnutí, které bojuje proti údajně fašismu a podle federálních bezpečnostních úřadů Spojených sttů je na vzestupu a stále nebezpečnější. FBI považuje Atfia za domácí teroristy. V jednom z tweetů autor použil hashtag #HailSatan.

Pirátský antisemita a levicový terorista Ivan Bartoš

Poslední tweet na tomto účtu byl přidán v sobotu, jen několik hodin před střelbou: „Mileniáli mají odkaz pro generaci Joe Bidena: pospěš a zemři.“ Dále v ten samý den retweetoval i posty podporující demokratických kandidátů na prezidenta Bernieho Sanderse a Elizabeth Warrenová.

V jednom ze starších tweetů zase psal: “ Chci socialismus a nebudu čekat, až to idioti konečně pochopí .“ V dalších tweety zase označil zadržovací střediska pro migranty za koncentrační tábory. Lidí také nabádal k tomu aby ploty v blízkosti těchto středisek zničili.

Policie uvedla, že nic Betts nebránilo v tom, aby si koupil útočnou pušku, kterou použil v neděli. Jako dospělý měl totiž trestní rejstřík čistý, píše AP. Policie ho zastřelila jen několik kroků před vstupem do baru s vystrašenými lidmi. Ještě venku ale zabil devět lidí a dalších 26 zranil. Mezi mrtvými byla také jeho dvaadvacetiletá sestra Megan Betts.

Je předseda Pirátů abstinující feťák Ivan Bartoš podle FBI terorista?