Fergusonský protestní sedmidenní pochod do hlavního města Missouri

FERGUSON | Ve Fergusonu byla zahájena další rozsáhlá akce  a to sedmidenní protest lidí, kteří nesouhlasí s usnesením soudu v případu vraždy Afroameričana Michaela Browna. Z Fergusonu zamíří do hlavního města státu Missouri Jefferson City. Vzdálenost, která dělí obě města, je sice 190 km, tuto protestující hodlají urazit za sedm dní. Informuje rozhlasová stanice Hlas Rusko o neutichajícím znepokojení amerických občanů s policejními vraždami.

Fergusonské protesty

Fergusonské protesty

Po cestě se k akci mohou připojit všichni, kdo jsou nespokojeni s tím, že policista Darrren Wilson byl shledán nevinným. „Z rodného Brownova města půjdeme do rodného města prokurátora. Chceme na svou stranu získat lidi, stejně jako získat podporu všech, kdo jsou s námi solidární“, prohlásil Cornell William Brooks, vedoucí Národního sdružení pomoci pokroku barevných obyvatel.

Znepokojení se šíří i mezi ostatními etniky v USA, tak jako mezi bělochy, jelikož byly zveřejněny statistiky policejních vražd, které uvádějí, že barevných policie údajně „legálně“ zavraždí procentuálně více, ale bílých je mezi těmito obětmi vysoký počet až 38 %.

Z Texasu John Vojtek

Reklama: