Sputnik: „Generální ředitel ČT by měl okamžitě rezignovat.“ Skandál s pořadem o „dezinformacích” rozzuřil Ovčáčka

PRAHA | Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček se tvrdě pustil do nového pořadu České televize, který je zaměřený na odhalování falešných zpráv. Nejvíce mu vadí, že se na pořadu bude spolupodílet člověk, který se netají nenávistí k prezidentovi Miloši Zemanovi a premiérovi Andreji Babišovi. Generálního ředitele ČT Petra Dvořáka vyzval k rezignaci.

Jiří Ovčáček

Česká televize spustí na podzim zábavnou panelovou show To se ví s Halinou Pawlowskou, Alešem Hámou a Tomášem Měcháčkem, kteří budou s pozvanými hosty v soutěžních kolech zábavně komentovat a odhalovat falešné zprávy. Moderovat pořad bude Tomáš Měcháček.

„Cílem je ukázat, že v dnešním světě online zpravodajství a dezinformací je komplikované odlišit skutečnost od lži, pravdivou zprávu od té falešné, ale především, že můžeme brát situaci s nadhledem a pobavit se,“ uvádí Česká televize, kterou cituje Sputnik.

Ovčáček tento pořad označil za skandální a poukázal na to, že jedním ze scénáristů je člověk, který v minulosti ostře kritizoval prezidenta Miloše Zemana.

„Takže ČST Praha chystá soutěž proti ‚dezinformacím‘ za aktivní účasti člověka, který se netají nenávistí k prezidentovi a premiérovi České republiky. Schován za přízvisko ‚politolog‘. Tohle Dvořákovy Kavčí hory definitivně přehnaly!“ napsal prezidentův mluvčí na svůj Facebook.

Tím člověkem nejspíše myslel sociologa Stanislava Bilera, který proti Zemanovi nešetřil ostrou kritikou. Kvůli tomuto pořadu Ovčáček vyzval ředitele České televize Petra Dvořáka k okamžité rezignaci.

Reklama: