Na Floridě po zásahu blesku explodoval hajzlík

CHARLOTTE | Dvojice žijící v americkém státě Florida přišla uplynulou neděli o svůj záchod, když úder blesku do septiku způsobil výbušnou řetězovou reakci. O tomto kuriózním případu informovala ve středu tisková agentura AFP. Podle serveru HlanvnéSprávy.sk záchodová mísa vyletěla jako střela.

Na zveřejněných záběrech je vidět rozbitou záchodovou mísu a čerstvě narušenou zeminu podél potrubí mezi septikem a přilehlým domem ve floridském okrese Charlotte.

„V době bouřky se na toaletě naštěstí nikdo nenacházel,“ řekla majitelka domu Marylou Ward. „Toto býval náš záchod. Nyní nemáme nic, „citovala AFP vyjádření Ward pro místní zpravodajský kanál Wink. Pro USA Today dále uvedla, že výbuch byl velmi hlasitý a že celá situace byla vemi děsivá.

Hajzl po explozi na Floridě | repro: CNN

Jordan Hagadorn, majitel instalatérské firmy A-1 Affordable Plumbing, která případ řešila, řekl pro deník USA Today, že blesk způsobil vznícení metanu, uvolňovaného ze splašků a nahromaděného v potrubí. Při výbuchu podle něj porcelánová mísa „vyletěla do vzduchu jako střela“. Kromě celého potrubí bude zřejmě třeba vyměnit i samotný septik, míní instalatér.

foto s hajzlem