SpaceX vyslala izraelský satelit Amos-17 na oběžnou dráhu Země

CAPE CANAVERAL | Americká nosná raketa Falcon 9 ve středu 7. července vynesla na oběžnou dráhu telekomunikační satelit AMOS 17 izraelského operátora Spacecom, uvedla společnost vyvíjející raketu SpaceX.

Ke startu došlo v 01:23 hodin SELČ ze 40. odpalovacího místa na americké letecké základně v Cape Canaveral ve Floridě. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Raketa Falcon 9 má dopravit na oběžnou dráhu izraelský přístroj AMOS 17, který je určen k rozšíření přístupu k internetu v oblastech Afriky směrem na jih od Sahary. Startovací hmotnost satelitu je 6,5 tun.

Start byl několikrát odložen kvůli kontrole spolehlivosti provozu motorů nosné rakety Falcon 9. Podle zpráv SpaceX byly během dnů před startem provedeny dvě statické požární zkoušky motorů opakovaně použitelného prvního stupně nosné rakety, která byla již dvakrát použita ke startům kosmických přístrojů. Na základě výsledků kontroly byl nahrazen jeden z ventilů v motorech.

Let SpaceX

Satelit AMOS 17 byl vytvořen pro Spacecom americkou společností Boeing. Hodnota smlouvy je $ 250 milionů. Satelit by měl fungovat v provozu 20 let.

V současné chvíli se orbitální skupina izraelské společnosti Spacecom skládá ze satelitů AMOS 3, AMOS 4 a AMOS 7.

Reklama: