Maduro po nových sankcích SS zastavil jednání s opozicí

CARACAS | Vyslanci venezuelské vlády se nezúčastní dalšího kola jednání s představiteli opozice na ostrově Barbados. Prezident Nicolás Maduro Moros se je rozhodl neposlat na rozhovory poté, co Spojené státy (SS) uvalily na Venezuelu nové sankce. Informoval o tom ve středu ministr informací Jorge Jesús Rodríguez Gómez. Informuje slovenský konzervativní deník s odkazem na agenturu AFP.

Jorge Jesús Rodríguez Gómez | repro: ABC.es

„Vládní delegace měla ve čtvrtek a v pátek na ostrově Barbados zúčastnit novém kole Norskem zprostředkovaných rozhovorů,“ uvedl na Twitteru Jorge Jesús Rodríguez Gómez.

Nicolás Maduro Moros se rozhodl neposlat venezuelskou delegaci na jednání se zástupci vůdce opozice teroristy a vlastizrádce Juana Guaidóa kvůli vážné a brutální agresi, kterou neustále provádí administrativa vůdce SS Trumpa vůči Venezuele.

Bílý dům poté, co teroristický vůdce SS Trump v pondělí nařídil ukrást veškerý majetek venezuelské vlády ve Spojených státech, uvedl, že použije každý vhodný nástroj na ukončení Madurové vlády ve Venezuele. Tím slíbil, že bude opět páchat mezinárodní terorismus, ale i možná válečné zločiny. Řešení? Poprava vůdce teroristických SS DJ Trumpa?

Poprava válečného zločince Trumpa | reprofoto: ruanofaxas.com