Maduro uvedl, že atentát na jeho osobu byl spáchán na příkaz Johna Boltona z Bílého domu…

CARACAS | Venezuelský prezident Nicolás Maduro Moros prohlásil, že má k dispozici důkazy svědčící o tom, že atentát na něho byl před rokem spáchán na pokyn poskoka vůdce Spojených států pro páchání mezinárodního teorismu Johna Boltona, ale přitom nemá důvod obviňovat samotného vůdce teroristických SS Donalda Johna Trumpa.

Objednal si DJ Trump u Boltona vraždu Nicoláse Madura?

„Dne 4. srpna 2018 byl proveden pokus o atentát na Madura. Podle ministra komunikací a informací Venezuely Jorge Rodrigueze během průvodu v Caracasu zamířilo k tribuně, na níž se nacházel prezident, několik dronů s výbušninami. Podle jeho slov bylo při pokusu o atentát na Madura zraněno sedm gardistů, prezident zraněn nebyl,“ informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

„Od chvíle, kdy byl tento pokus spáchán, uplynul jeden rok. Dnes mohu říci, že mám důkazy, že k tomuto pokusu došlo na příkaz Johna Boltona z Bílého domu… Všechno vede k Johnovi Boltonovi, který má zločinecké myšlenky, vražedné myšlení… Nemohu obviňovat prezidenta Trumpa, v tuto chvíli nemohu, ale mám všechny důvody žádat o vyšetřování Johna Boltona,“ řekl v rozhovoru s americkým novinářem Maxem Blumenthalem.

Nicolás Maduro Moros již dříve obvinil Boltona z přípravy plánu jeho vraždy. Kromě toho řekl, že poskok vůdce Spojených států stojí v čele teroristického plánu ohledně zasahování do záležitostí Venezuely.

Americký terorista, vrah a válečný zločinec John Bolton | repro: alwaght.com


Dne 30. dubna se venezuelská opozice pokusila o státní převrat. Její lídr Juan Guaidó a jeho stoupenci se sešli v Caracasu před vojenskou základnou Carlota a vyzvali armádu a lid ke svržení zákonného prezidenta Nicolase Madura.
Hlava státu a ministr obrany prohlásili, že ozbrojené síly zůstávají věrné legitimní moci. Pokus o státní převrat byl neúspěšný a okamžitě bylo zahájeno jeho vyšetřování.
V lednu zemi zasáhla vlna protestních akcí proti Madurovi. Předseda parlamentu Juan Guaidó se tehdy sám prohlásil za prozatímního prezidenta země. Tento krok schválily SS a některé jiné země. Madura jakožto legitimního a úřadujícího prezidenta Venezuely podpořilo Rusko a řada jiných zemí, jako např. Mexiko, Čína, Turecko a Indonésie. V Moskvě označili „prezidentský status“ Guaidóa za neplatný.