ŘSD zahájí během srpna výběrová řízení na osm nových staveb v celkové hodnotě 10 miliard Kč

PRAHA | Ředitelství silnic a dálnic má připraveno osm nových dálničních a silničních staveb, na které v průběhu srpna zahájí zadávací řízení pro výběr zhotovitele stavby. Jejich celková hodnota je téměř 10 miliard Kč bez DPH.

plovoucí dálnice u Ostravy | reprofoto: Mediální žumpa ČT

Jedná se o poslední dva úseky modernizované dálnice D1, dálnici D48 v úseku Bělotín – Rybí, přeložku I/27 Šlovice – Přeštice, přestavbu MÚK Rádelský Mlýn na silnici I/35, dokončení obchvatu Chrudimi, zkapacitnění ulice Žabovřeská v Brně a obchvat Karviné.

„V posledních době se nám postupně daří dokončovat přípravu řady klíčových staveb. Ve výběrových řízeních na zhotovitele budou do konce srpna stavby až za 10 miliard korun a na podzim zahájíme další tendry. Na realizaci těchto staveb budeme potřebovat v následujících letech dostatek investičních peněz a kapacit stavebních firem,“ říká Radek Mátl pověřený řízením ŘSD ČR.

Seznam staveb: D1 mod., úsek 12, EXIT 90 Humpolec – EXIT 104 Větrný Jeníkov (dostavba); D1 mod., úsek 23, EXIT 168 Devět křížů – EXIT 178 Ostrovačice; D48 MÚK Bělotín – Rybí, I. etapa, I/27 Šlovice – Přeštice, přeložka, I/35 MÚK Rádelský Mlýn, I/37 Chrudim obchvat, úsek křiž. I/17 – Slatiňany, I/42 Brno, VMO Žabovřeská I – etapa II a I/67 Karviná – obchvat.