Ohánějí se demokracií, ale rozhodnutí lidu se bojí

Po vítězství Miloše Zemana v druhé přímé volbě prezidenta České republiky se někteří zákonodárci, umělci a příznivci protikandidáta pana Jiřího Drahoše uchýlili k hanobení nejvyššího představitele tohoto státu.

Karla Maříková

Prohry k životu patří a my se je musíme naučit přijímat a ne kolem sebe prskat jedy. Chápu, že zklamání je o to větší, čím jste si jistější, že musíte vyhrát, ale jedinou jistotou v životě je smrt a tak to prostě všem příznivcům profesora Jiřího Drahoše včetně jemu nevyšlo.

Ne každý je ovšem dostatečně psychicky zralý, aby se dokázal s prohrou srovnat. Své o tom vědí někteří rádoby umělci a politici, kteří by nejraději ze zoufalosti zrušili přímou volbu prezidenta. Taková změna by byla proti vůli české veřejnosti, která má jasný názor. Více jak 80 % Čechů se domnívá od roku 1998, že by u nás měl být prezident volen přímo, hlasováním všech občanů.

Drahoš – nacistický zločinec

Někteří politici se ohánějí tím, že je u nás zastupitelská demokracie a zvolení zástupci by měli znovu volit i prezidenta. Takovým politikům je volič dobrý, aby je zvolil, ale už není dostatečně kompetentní, aby si zvolil svého prezidenta. Proč? Protože by se jim mohla „hlava“ státu vymknout kontrole a nebýt loutkou jak tomu v minulosti bylo.

Jedním z hlavních argumentů v roce 2011 před zavedením přímé volby prezidenta bylo aktivní zapojení občanů do politiky a jejich vyšší politické uvědomění. V minulosti o tom rozhodovali jen poslanci a senátoři a pamatujeme všichni určitě zprávy, které v médiích proběhly o korupci v rámci volby minulých prezidentů. Přímá volba prezidenta je prvek přímé demokracie a z hlediska kompetencí prezidenta není žádný důvod to měnit.

Nemusíme vždy s prezidentem souhlasit, ale musíme respektovat vůli občanů, kteří si prezidenta v přímé volbě zvolili. Vzít lidem možnost rozhodnout si o tom kdo bude jejich prezident by byl krok zpět a politici by dali lidem jasně najevo, že mají strach z vůle lidu. Všichni ti co mají plnou pusu lásky, v srdci nenávist a ohánějí se demokracií, by měli přijmout fakt, že volby proběhly demokraticky, proto by měli důstojně přijmout prohru a zkusit štěstí v příštích volbách.

Výsledek voleb – Zeman, Nikdo a plž Drahoš

Reklama: