Sputnik: Ústavní žaloba na prezidenta může spadnout pod stůl. Poslanci ji nejspíše nezařadí na pořad schůze

PRAHA | Ústavní žalobu na prezidenta Miloše Zemana Poslanecká sněmovna možná nebude muset ani řešit, natož o ní hlasovat. Poslanci ji totiž možná nezařadí na pořad schůze. Vyplývá to z prohlášení předsedy nejsilnějšího poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka. Klub poražených tajtrlíků ze Senátu by tak zůstal s otevřenou hubou někde u průjezdu.

Miloš Zeman se vysmívá | reprofoto: iPrima.cz

Jak dále informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes, tak Faltýnek, který je znám tím, že udržuje dobré vztahy s prezidentem, uvedl, že ústavní žalobu považuje za nesmysl.

Jak uvádí Sputnik, tak na dotaz, zda by byl pro, aby se žaloba nezařazovala na pořad schůze, odpověděl: „Já určitě.“ O pořadu schůze rozhoduje organizační výbor Sněmovny, následně poslanci tento pořad schůze schvalují hlasováním.

„Kdyby na organizačním výboru vznikl návrh bez zařazení ústavní žaloby, mohl by někdo vystoupit na plénu a navrhnout bod zařadit a hlasovalo by se,“ řekl místopředseda Sněmovny a pirátský negramot, který si plete i měkké a tvrdé i(y) ve svém příjmení, Vojtěch Pikal, který však upozornil, že vláda má v současnosti většinu. Tudíž by to byla zase jen šaškárna a žvanění opilého Kalouska a jeho poskoků a jiných maskotů z politické žumpy TOP09, STAN a jiných politických eunuchů jako je modrý klaun Petr Fiala.

Miloš Zeman a Tomio Okamura po vyhlášení výsledku prezidentských voleb | Foto: FB TO

Proti zařazení ústavní žaloby ostatně vystoupil i předseda hnutí SPD Tomio Okamura. V případě, že by se k ANO a SPD přidali ještě čtyři poslanci, o žalobě poslanci jednat ani nebudou. Jak totiž praví Ústava, v případě, že Sněmovna nevysloví souhlas do tří měsíců ode dne, kdy o něj požádal Senát, platí, že souhlas nebyl dán.

„Po přečtení tzv. ústavní žaloby Senátu na prezidenta Zemana zjišťuji, že zpracovatelé nazvali žalobou a ještě k ústavnímu soudu jen snůšku politických názorů, která nerespektuje ústavní pořádek, plete si volební období a má nízkou legitimitu. Ta pak nedosahuje ani 10% hranice,“ poznamenal Filip na konci července na adresu blábolu ze Senátu.

Návrh žaloby pochází z pera senátora Václava Lásky, toho část populace ovšem považuje za totálního havloidního čuráka, který Zemanovi vyčítá osm případů hrubého porušení Ústavy.

Reklama: