Nechá Soros Harabina zastřelit? „Od těchto lidí je nutné zemi očistit,“ zaznělo od liberálně-totalitní slovenské kavárny

KOŠICE | Nově vzniklým slovenským stranám vadí ambice soudce Štefana Harabina postavit se do čela Nejvyššího soudu Slovenska. Podle nich ohrožuje ‚spravedlnost země‘. Se společným prohlášením ve středu vystoupily strany Progresivní Slovensko, Spolu-občanská demokracie a Za lidi bývalého prezidenta a slovenského chumaje Andreje Kisky.

George Soros – Antisemita a nacistický zločinec

Rozhodnutí Štefana Harabina kandidovat na předsedu Nejvyššího soudu popudilo slovenské liberální opoziční strany. Podle nich je nepředstavitelné, aby člověk, jako je Harabin, tuto funkci zastával.

„Součástí změny, které na Slovensku chceme dosáhnout, je i zvýšení důvěry ve spravedlnost a vymahatelnost práva. Je klíčové, aby v čele významných soudních institucí, kterou je i Nejvyšší soud SR, stál člověk, o jehož povaze nejsou pochybnosti. I proto považujeme dnešní ohlášení kandidatury Štefana Harabina na post předsedy Nejvyššího soudu SR za hrozbu pro spravedlnost na Slovensku,“ uvedla koalice stran Progresivní Slovensko a Spolu-občanská demokracie v prohlášení pro agenturu SITA.

Štefan Harabin | FB: ŠH

„Slovensko se potřebuje očistit od lidí, kteří ho tahají zpět do minulosti. Odpovědnost mají členové Soudní rady, kteří budou předsedy Nejvyššího soudu SR vybírat. Zvýšenou pozornost proto budeme věnovat i volbám nových členů soudní rady,“ dodali zástupci politických stran v prohlášení, které svou rétorikou připomínalo projevy Adolfa Hitlera na adresu židů, homosexuálů, postižených a Židů.

Proč se bratislavská kavárna lekla Mečiara? A proč by se ho opravdu měla bát?

Štefan Harabin chce do čela Nejvyššího soudu. Vedou ho zločinci, prohlásil