Lídr kapely Olympic Petr Janda by si rád splnil ještě jeden sen

VIP | Při příležitosti jubilejních narozenin Aleše Brichty se sešla plejáda osobností, která muzikantovi popřeje na podzimním koncertě. Nechyběl mezi nimi ani frontman Olympicu, který se těší, že si splní svůj sen.

Petr Janda | repro: youtube.com (Český rozhlas Dvojka)

Rocker Petr Janda se rozpovídal pro magazín VIPosobnosti.cz nejen o své dceři Martě, která se věnuje muzice, část života prožila v Německu a na kterou je její otec právem hrdý. Těší se také na možnou cestu do Ameriky.

„Rád by si odtud přivezl auto, Ford Mustang. Problém ale bude asi v homologaci, neboť za velkou louží mají jiné předpisy než jsou ty naše“, zasnil se Janda.

„Oni mají totiž v rámci zadních světle také červené blinkry, zatímco u nás je povinnost mít žluté. Uvidíme, jak to celé dopadne,“ dodal rocker v družném rozhovoru s dalším svým kolegou a gratulantem, doktorem Petrem Pečeným, aliaz Doctor P.P.

Petr Pečený | repro: VIP TV

Velkou kyticí byla obdarována také další jubilantka, paní Eva Pilarová. „Já se v těchto dnech pohybuju převážně po nemocnicích, takže pokud zdraví dovolí, ráda se koncertu zúčastním“, sdělila první dáma jazzu, která se stejně jako Aleš Brychta dožívá dne 9. srpna svého jubilea.

Zpěvačku provázela celý život hvězdná kariéra. Nezapomenutelný je její duet s Karlem Gottem Je nebezpečné dotýkat se hvězd z filmu Kdyby tisíc klarinetů, na který ji vážou různé vzpomínky.

„Byli jsme taková parta a mimo natáčení jsme se dokázali skvěle bavit.“, zavzpomínala Eva Pilarová, která se stejně jako její hvězdný kolega a kamarád Karel Gott dožívá 80. let. Společně v roce 1964 získali Zlatého slavíka.

Eva Pilarová | repro: ČT