Dravec na obloze: ruské ministerstvo obrany uveřejnilo záběry z letových testů nejmodernějšího dronu Lovec

MOSKVA | Ministerstvo obrany Ruské federace zveřejnilo video zkušebního letu nového těžkého útočného bezpilotního letadla Lovec (Ochotnik). Nový bojový komplex má jedinečné vlastnosti, které mu umožňují zůstávat nenápadným, ale účinným při průzkumu.

První let trval více než 20 minut. Testy byly provedeny na jednom z letišť ministerstva. Dron několikrát obletěl kolem letecké základny ve výšce kolem 600 metrů a pak přistál, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Těžký útočný dron S-70 Lovec začal být vyvíjen v roce 2012. Bojový komplex Lovec byl vytvořen společností Suchoj. Je téměř nepostřehnutelný pro radarové detekční přístroje, protože jsou v něm používány speciální materiály a povlaky.

Su S-70 Ochotnik (Lovec)

Kromě toho je létající přístroj vybaven nejmodernějším zařízením, které umožňuje provádění efektivního opticko-elektronického, radiotechnického a dalších druhů průzkumu.

Vzletová hmotnost Lovce je 25 tun, rozpětí křídel je 19 metrů, délka 14 metrů. Rychlost činí 1400 kilometrů za hodinu. Praktický dosah je 5000 kilometrů.