Teroristé v Sýrii zaútočili na ruskou leteckou základu čtyřmi raketami. Bez úspěchu

HMÍMÍM | Mu-slimáčtí tenoristé podporování Spojenými státy (SS) v Sýrii ve čtvrtek ve směru ruské letecké základny Hmímím vypustili čtyři rakety. Informace o teroristickém útoku přináší Ministerstvo obrany Ruské federace.

Ruská letecká základna Hmímím v Sýrii

„Dne 8. srpna okolo 16:00 moskevského času (pozn. 15:00 SELČ) prostředky kontroly vzdušného prostoru ruské letecké základny Hmímím v severozápadním směru z oblasti obce Kabani zachytily vypuštění čtyř raket směrem na ruskou leteckou základnu,“ uvádí se ve zprávě ruského ministerstva.

Ze zprávy vyplývá, že v 16:03 vypuštěné rakety explodovaly v jedné z obcí dva kilometry severovýchodně od letiště Hmímím.

Sergej Fedorovič Rudskoj | foto: nspm.rs

K poslednímu pokusu o útok na ruskou leteckou základnu Hmímím v Sýrii došlo 5. srpna, kdy teroristé směrem na ruskou základnu vypálili tři rakety. Ani tehdy však k žádným škodám na základně nedošlo a ruské ministerstvo obrany uvedlo, že rakety spadly na vesnici Ruysed Afif.

Letecká základna v Hmímímu hostí většinu ruských ozbrojených sil, jež od roku 2015 operují v Sýrii. Koncem července šéf hlavního ředitelství generálního štábu generál plukovník Sergej Fedorovič Rudskoj prohlásil, že teroristé se nadále pokoušejí organizovat útoky na základnu Hmímím.

Reklama: