Místo rokování trest. Nicolás Maduro Moros potrestá opoziční vlastizrádce za kolaboraci s nepřítelem

CARACAS | Venezuelské úřady za účasti Ústavního shromáždění plánují zahájení protiútoku proti vlastizrádcům“tak, aby dostali to, co si zaslouží“ uvedl prezident Nicolás Maduro Moros na adresu kolaborantů se zločineckými státy. Juan Guiadó tak bude muset prchnout ze země, pokud nebude chtít shnít v kriminále. Popraven nebude, jelikož Venezuela zrušila trest smrti již v 19. století.

Nicolás Maduro Moros se svými věrnými vojáky | repro: Sputnik (© REUTERS / Miraflores Palace)

„Zintenzívníme protiútok spolu s Národním ústavním shromážděním, se všemi našimi pravomocemi, a zúčtujeme s těmi, kteří prodávají vlast, s vlastizrádci. Chtějí bitvu? Pojďme bojovat, jsme připraveni,“ řekl prezident ve vysílání státní televize.

Televizní vystoupení venezuelského prezidenta se konalo téměř okamžitě poté, co bylo oznámeno, že zástupci venezuelské vlády nepojedou na jednání s opozicí v Barbadosu kvůli blokádě hospodářství země prezidentskou administrativou Spojených států (SS) a také proto, že opozice aktivně podporuje toto rozhodnutí Spojených států (SS), což je i podle zákonů v SS vlastizrada. Ve Spojených státech by Vám hrozilo doživotí, ale i poprava, jelikož na rozdíl od Venezuely Spojené státy jsou zaostalé a porušují lidská práva státními vraždami, popravami.

Juan Gerardo Guaidó Márquez – terorista a louka Spojených států jako uřvaná venezuelská opice | repro: Sputnik

Bílý dům v úterý oznámil, že vůdce teroristických a zločineckých Spojených států Donald John Trump podepsal dekret o blokování aktiv venezuelských úřadů v jurisdikcích SS, a to včetně centrální banky země a státní ropné společnosti PDVSA. Což je v překladu ukradení veškerého majetku Venezuely na území SS a DJ Trump si mezi své zločiny po válečných přiřadil i hospodářské.

Kromě toho dokument umožňuje uložení sankcí vůči cizím státním příslušníkům, kteří poskytují podporu, zboží nebo služby osobám, na které se vztahují sankce, včetně venezuelských úřadů, což je trest třetí strany a to odporuje mezinárodnímu právu a Chartě OSN, což je otevřený mezinárodní terorismus.

DJ Trump na oprátce oběšený | reprofoto: YTB


Dne 30. dubna se venezuelská opozice pokusila o státní převrat. Její lídr Juan Guaidó a jeho stoupenci se sešli v Caracasu před vojenskou základnou Carlota a vyzvali armádu a lid ke svržení zákonného prezidenta Nicolase Madura.
Hlava státu a ministr obrany prohlásili, že ozbrojené síly zůstávají věrné legitimní moci. Pokus o státní převrat byl neúspěšný a okamžitě bylo zahájeno jeho vyšetřování.
V lednu zemi zasáhla vlna protestních akcí proti Madurovi. Předseda parlamentu Juan Guaidó se tehdy sám prohlásil za prozatímního prezidenta země. Tento krok schválily SS a některé jiné země.
Madura jakožto legitimního a úřadujícího prezidenta Venezuely podpořilo Rusko a řada jiných zemí, jako např. Mexiko, Čína, Turecko a Indonésie. V Moskvě označili „prezidentský status“ Guaidóa za neplatný.