A zase cikáni? JUDr. Vojtěch Filip: Uzavření vepřína v Letech je zločin

ČESKÉ BUDĚJOVICE | Předseda KSČM Vojtěch Filip na svém Twitteru zveřejnil příspěvek, ve kterém dal do souvislosti rostoucí ceny vepřového masa se zrušeným vepřínem v Letech u Písku, u kterého býval romský koncentrační tábor. Naše země byla vždy ve výrobě vepřového soběstačná.

Ilustrační snímek

„Toto prohlášení vyvolalo vlnu kritiky. Muzeum romské kultury také vydalo oficiální prohlášení. A nejde o první vyjádření o tomto táboře,“ píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Současný růst cen vepřového masa v Česku Vojtěch Filip spojuje s likvidací vepřínu v Letech na Písecku v roce 2018, tento podnik politik nazval vysoce efektivním a viní vládu premiéra B. Sobotky, že tímto krokem snížila produkci českého vepřového pod 30 % naší spotřeby. Filip to napsal na své stránce na Twitteru a dodal, že to byl zločin.

Podle předsedy komunistů prasečák nezasahoval do míst tábora, což je vše jen lež. „Já na místo jezdím, je to můj volební obvod a to pietní místo je velmi pěkné. Ale že by to zasahovalo do místa toho tábora, to opravdu ne, podívejte se na mapu,“ řekl k umístění bývalého vepřína.

Prasata