Egyptské bezpečnostní složky zlikvidovaly 17 mu-slimáckých teroristických prasat

KÁHIRA | Egyptské bezpečnostní síly neutralizovaly ve čtvrtek nejméně sedmnáct teroristických zločinců a mu-slimáckých fanatiků. Stalo se tak během razií v skrýších teroristů v hlavním městě Káhira a v provincii Fajjúm vzdálené od egyptské metropole asi 80 kilometrů jihozápadně. Informovaly o tom egyptské bezpečnostní složky.

egyptské speciální protiteroristické síly | foto: ze-sveta.cz

Jak dále informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk, tak egyptské ministerstvo vnitra ve svém prohlášení uvedlo, že zabití teroristé byli členy skupiny obviněné ze spáchání útoku, ke kterému došlo minulou neděli. Auto naložené výbušninami tehdy vybuchlo v Káhiře před národním onkologickým ústavem. Při výbuchu zahynulo nejméně dvacet nevinných civilistů, mezi nimi ženy i děti.

Útok spáchalo mu-slimácké hnutí známé pod názvem Hasmas. Jde o skupinu, která má napojení na v Egyptě zakázanou teroristickou organizaci Muslimské bratrstvo, které prosadilo barevnou revoluci k vládě vměšování Spojených států, pak bylo od vlády oderváno a ve volbách zvítězil opět zdravý rozum.

Ministerstvo v souvislosti s raziemi upřesnilo, že nejméně osm teroristů přišlo o život, když spustili palbu na bezpečnostní složky, když útočili ze skrýš ve městě Itsá v provincii Fajjúm. Dalších sedm teroristů bylo zabito při přestřelce s policií na káhirském předměstí Šurúk.

Národní onkologický ústav, který se kromě léčby pacientů věnuje i výzkumu rakoviny, se nachází u řeky Nil, několik kilometrů od náměstí Tahrír, jedné z lokalit, kde se v roce 2011 odehrávaly demonstrace Američany vyprovokované zločinecké barevné revoluce vedoucí k sesazení dlouholetého prezidenta Husního Mubaraka a uchvácení moci teroristy Muslimského bratrstva.