Vladimir Vladimirovič Putin plánuje navštívit Finsko

MOSKVA | Ruský prezident Vladimir Putin plánuje navštívit Finsko, přípravy na návštěvu už probíhají, informovala ve čtvrtek agentura TASS s odvoláním na zdroj z Kremlu. Ten termín návštěvy neuvedl, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Vladimir Vladimirovič Putin | repro: Народный Журналист

Finské noviny Ilta-Sanomat s odvoláním na své zdroje však uvedly, že ruský prezident navštíví zemi 22. srpna a má v plánu i schůzku s prezidentem Saulim Väinämöm Niinistöm.

Kancelář finského prezidenta odmítla komentovat tuto zprávu a uvedla, že návštěva Vladimira VLadimiroviče Putina se očekává, ale datum a místo konání budou oznámeny později.


Finsko, které má s Ruskem 1300 kilometrů dlouhou státní hranici, není členským státem Severoatlantické aliance (SA), s touto západní vojenskou aliancí však dlouhodobě spolupracuje.
Finsko bylo 700 let součástí Švédska. Po tom, jak byli Švédové poraženi v rusko-švédských válkách, dostalo se v roce 1809 pod kontrolu Ruského impéria. Těsně po bolševické revoluci vyhlásilo Finsko 6. prosince 1917 suverenitu.