Kauzu otravy Skripalů inicioval současný britský premiér Boris Johnson, míní Viktória Skripala

MOSKVA | Nová verze v kauze Novičok vyplula na povrch. Nečekaně však nevznikla na britských ostrovech, jako drtivá většina předešlých, ale na území dosud obviňované strany – v Rusku. Tuto verzi vyslovila jedna z nejvíce dotčených osob v této kauze, neteř Sergeje Skripala a sestřenice Julie Skripaly – Viktória Skripala. Informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Alexander Boris de Pfeffel Johnson

Ze zločinného spolčení a atentátu na své příbuzné obvinila Viktória Skripala britské tajné služby a ještě i současného premiéra Alexandera Borise de Pfeffela Johnsona. Domnívá se, že iniciátorem celé kauzy byl právě Boris Johnson, který ne náhodou začal bít na poplach jako první.

Podle Skripaly současný premiér chtěl jednou ranou zabít dvě mouchy – ještě více zhoršit vztahy s konkurenčním Ruskem a zároveň podkopat autoritu Theresy Mary May v boji o křeslo premiéra. Nakonec se mu to i podařilo: Vztahy s Ruskem jsou na bodu mrazu a Boris Johnson se stal předsedou vlády.

Byli Skripalovi Brity uneseni a drží je jako rukojmí? Žijí nebo jsou mrtví?

„Toto bylo jeho prohlášení a jeho plán. A teď, když se stal premiérem, Scotland Yard prohlašuje, že nemá důkazy. Věříte na zázraky? Já nevěřím,“ prohlásila Victória Skripala v rozhovoru pro TV 360.

Připomněla, že nedávno britská policie oznámila, že nemůže obvinit ruského prezidenta Vladimíra Vladimiroviče Putina z iniciování otravy Sergeje a Julie Skripalových, protože nemá žádné důkazy. Viktória Skripala zdůraznila, že se tomu vůbec nediví, protože od samotného počátku věděla, že celé obvinění je vycucané z prstu.

Připomněla, že verzi Velké Británie mnohokrát odmítli odborníci na celém světě a vysvětlení britské policie neměla žádnou logiku a nezakládaly se na žádných faktech.

Viktória Skripala