Scénografa Klanga objevil i Karel Gott, vzpomíná známý režisér

VIP | Včera se za známého a renomovaného scénografa Michaela Klanga, který zemřel minulý týden konala zádušní mše ve strahovské bazilice Nanebevzetí Panny Marie. Režisérem, který s ním více jak 20 let úzce spolupracoval a oba tak stáli za mnoha televizními úspěšnými pořady, byl Jiří Adamec.

Michael Klang | repro: ČT

Michael Klang odešel do uměleckého nebe minulý týden. Tento architekt designér, výtvarník, který vystudoval ČVUT, byl 20 let scénografem všech TV show v režii Jiřího Adamce. Přivedl ho do týmu Miloš Zapletal, zakladatel Miss ČR a tím začala jejich společná spolupráce. Postupně tohoto architekta objevili i další umělci, mezi kterými nechyběl ani Karel Gott. Podle slov osobností, které měli tu čest a možnost s Klangem spolupracovat, to byl senzační chlap, super kreativní profík a charakterní člověk.

Jeho smrt je nejen pro ně neuvěřitelná skutečnost. „Osobně je mi strašně líto, že se s ním rozloučím v pátek jen tichou vzpomínkou tady v Miami. Letenku mám až na odpoledne 21. srpna a změnit ji bohužel nelze,“ napsal magazínu VIPosobnosti.cz režisér Jiří Adamec a dodává:“ Po Michalovi tady zůstane velká díra, takových lidí nikdo z nás v životě mnoho nepotká“, uzavírá smutně Adamec. Michael Klang stál i za designem scény Českého slavíka a mnoha dalších úspěšných muzikálů či divadelní hry Sluha dvou pánů.

Jiří Adamec, přípravné práce na Silvestr na pláži z Aquapalace Čestlice

Za připomenutí jistě stojí, že společně s Jiřím Adamcem spolupracovali také na pěti scénách pro velkolepé Silvestry na TV NOVA a nebo Silvestr na pláži pro TV PRIMA a jistě více než stovku dalších, diváky nejoblíbenějších televizních pořadů. Michael Klang byl podle slov jeho kolegů velmi skromný, pracovitý člověk, který se stále vzdělával. Dojížděl přednášet na vysokou školu do Zlína, kde získal i docenturu. A právě s tímto vzácným člověkem, který zemřel v 65 letech, se přišli rozloučit všichni ti, kteří si ho váží a měli tu čest s ním spolupracovat. I nadále tak zůstává v jejich srdcích i myslích.