Pokrytectví. Abstinent DJ Trump se bojí závislosti na alkoholu, ale lihovar si kdysi koupil

WASHINGTON | Vůdce Spojených států Donald John Trump je totální abstinent, nepije alkohol, jelikož se obává závislosti na alkoholu. Promluvil o tom v telefonickém interview pro The Washington Post.

DJT v akci | repro: SITA (AP-Jacquelyn Martin)

Podle slov hlavy americké státu jeho rozhodnutí nepožívat alkohol ovlivnila situace s jeho zesnulým starším bratrem Fredem. „Byl to krasavec, a viděl jsem, co dělá alkohol s jeho tělem,“ cituje vůdce Trumpa světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Dodal, že jeho příbuzný žil mnohem déle, než by se dalo očekávat s ohledem na jeho zdravotní stav: „Dejme tomu, že bych začal pít. Je docela možné, že bych teď s vámi nemluvil. Existuje přece nějaký genetický efekt,“ podotkl DJ Trump v rozhovoru.

Zároveň dodal, že tyto obavy mu nezabránily v tom, aby si koupil lihovar, který nyní řídí jeho syn. Dále vyjádřil také své politování, že kdysi podporoval otce a nutil bratra k tomu, aby se věnoval rodinnému byznysu proti své vůli. V důsledku toho začal mladík pít, byl propuštěn z práce a našel si místo v otcově firmě. Zemřel na následky nadměrného užívání alkoholu v roce 1981.

D. J. T.