Budeme jen protektorát jako za Hitlera? EU chce sebrat členský zemím veškeré pravomoci a suverenitu

PROSTĚJOV | V pátek 9. srpna zveřejnil Radim Fiala, předseda poslaneckého klubu hnutí SPD, na svém Facebooku post, ve kterém okomentoval zprávu o záměru Evropské komise přejít z jednomyslného na většinové rozhodování EU v sociální oblasti. Fiala proti tomu ostře vystupuje.

Radim Fiala varuje před …

Předseda zveřejnil na svém Facebooku zprávu o tom, že Evropská komise prosazuje, aby se v sociální oblasti hlasovalo kvalifikovanou většinou. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

To znamená, že pokud bude zrušena jednomyslnost, ostatní státy mohou Česko přehlasovat a mohou například zavést jednotné sociální dávky pro imigranty. Fiala zdůraznil, že jeho hnutí SPD odmítá omezování suverenity ČR Evropskou Unií.

Fiala byl šokován tím, že návrh Evropské komise podpořili zástupci STAN a předseda výboru Václav Hampl z klubu KDU-ČSL. Tímto krokem podle Fialy zradil svou rodinu.

Fiala připomněl, že Evropská komise chce také zahrnout do většinového hlasování daňové a sociální otázky, dále otázky zaměstnanosti (zaměstnávání cizinců) a taktéž společnou zahraniční a bezpečnostní politiku.

Fiala bije na poplach: „Tím by ČR přišla o své poslední národní pravomoci! …To už by mohl být český parlament rovnou zrušen, protože by již o ničem nerozhodoval a musel by jen povinně implementovat legislativu Bruselu. Česká republika by již ani formálně nemohla mít vlastní suverénní zahraniční politiku, ale musela by se podřídit ve všem rozhodování Evropské unie! Tedy diktátu Francie a Německa“.

Reklama: