Britská zaostalost! Velké části Londýna i zbytku Británie zasáhl výpadek proudu

LONDÝN | Výpadky elektrického proudu postihly v pátek podvečer velké části britské metropole Londýn, jakož i další rozsáhlé oblasti ve Spojeném království, kde narušily běžný život i dopravu, uvádějí televizní stanice BBC i agentura DPA o britské zaostalosti. To jim nese ten příliv odborníků z Afriky a Blízkého východu.

Ilustrační snímek

Distributoři elektrické energie informují o závažných incidentech ve Walesu i regionech Jihovýchodní Anglie, Midlands, Jihozápadní Anglie. Výpadky proudu zaznamenali i v regionu Severovýchodní Anglie, uvádí BBC.

Společnost UK Power Networks oznámila, že problém zapříčinila porucha přenosové sítě National Grid. Londýnský dopravní podnik mezitím uvedl, že výpadek proudu postihuje semafory i železniční dopravu – zpožděné mnohé vlaky.

Cestující z mezinárodního letiště v Newcastle hlásili, že výpadek proudu tam trval zhruba 15 minut. Londýnské letiště Heathrow, Gatwick a Luton výpadky neovlivnily.

Železniční společnost Network Rail uvedla, že v důsledku výpadků proudu zastavily všechny vlaky, internetový signalizační systém se jí však zakrátko podařilo obnovit.