Hypersonický raketový systém Kinžal byl poprvé představen široké veřejnosti

MOSKVA | Stíhací letouny MiG-31K s hypersonickým raketovým systémem Kinžal přeletěly přes polygon Dubroviči poblíž Rjazanu. Rusové viděli poprvé nejnovější tuzemskou konstrukci na Armádních mezinárodních hrách. Kanál Zvězda zveřejnil video z letecké show.

Na letecké výstavě Aviadarts útočilo bombardovací letectvo na pomyslného protivníka leteckými bombami na baterii systémů protivzdušné obrany. V té době letadla pokryla dvě výškové stíhačky MiG-31K, které byly vyzbrojeny komplexem Kinžal.

Organizátoři akce na polygonu stanovili celkem 60 cílů 12 typů.Na polygonu Dubroviči se zúčastnili akce také týmy z Běloruska, Kazachstánu, Ruska a Číny. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Rusové se poprvé dozvěděli o Kinžalu během zprávy Federálního shromáždění v roce 2018. Tehdy raketový systém a další nejnovější systémy domácích zbraní představil ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin.

MiG-31K se systémem Kinžal

Raketa má rychlost až 10 Machů. Umí překonat všechny existující systémy protivzdušné a protiraketové obrany. Kinžal nese jaderné a konvenční hlavice, díky kterým může letět do vzdálenosti 2 tisíc km. Od konce roku 2017 je v jižním vojenském obvodu deset stíhačů MiG-31K se systémem Kinžal.