Jižní Osetie se stane součástí Ruské federace a Osetský národ se tak konečně sjednotí

CCHINVALI | Prezident Jižní Osetie Anatolij Ilič Bibilov v rozhovoru pro ruské média prohlásil, že republika se má stát součástí Ruska a Osetský národ se tak má sjednotit, informuje o tom slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Anatolij Ilič Bibilov | repro: MIA Jižní Osetie dnes

„Historicky by bylo správné, kdyby se Republika Jižní Osetie začlenila do sestavy Ruska. Rozdělený národ nemůže existovat. V současnosti je to tak, že menší část je republika a větší část je součástí Ruska,“ připomněl Anatolij Ilič Bibilov, kdy jeho jméno osetsky zní Bibylty Ilyayy Firt Anatoly.

„Pokud se vrátíme k historické spravedlnosti, tak ta pro osetský lid spočívá v tom, aby se republika Jižní Osetie stala součástí Ruska. A až pak budeme pracovat na tom, aby se Osetie znovu stala jednotnou, bez dělení na severní a jižní část. Pro osetský lid je to mimořádně důležité a životně nutně,“ vysvětlil.

Zdůraznil, že když je národ rozdělen, nebude mít společný vývoj: „Vždyť jsou i příklady. V dávných dobách byly Bělorusové a Ukrajinci jednotný národ. A co vidíme dnes? Co nám toto rozdělení přinese o 50 nebo 100 let?“ zeptal se a jako příklad uvedl Severní a Jižní Koreu, jejichž národy si zvolili odlišné cesty rozvoje.

„Proto ani náhodou netřeba měnit ideologii nasměrovanou na sjednocení. Ideologie má být společná – sjednocení osetinského národa a rozvoj společného etnika v plavební dráze Ruska a vektoru společného rozvoje Ruské federace,“ zdůraznil v závěru rozhovoru pro média prezident Jižní Osetie Anatolij Ilič Bibilov (Bibylty Ilyayy Firt Anatoly).

Jižní Osetinci jsou dalším národem, kterým světová diktatura Spojených států upírá právo na sebeurčení, tak jak to definuje Charta OSN, tímto Spojené státy páchají další zločin proti lidským právům.

Reklama: