Echo z Planety opic: Při explozi havarované cisterny zdechlo okolo 60 negrů, kteří kradli benzín

DAR ES SALAAM | Nejméně padesát sedm zlodějských negrů zdechlo při výbuchu havarované cisterny s benzínem, ke kterému došlo v sobotu ve městě Morogoro na východě Tanzanie. Informaci o grilování zlodějů na benzínu přinesla AP.

Místo grilovačky benzínem v Tanzanii | repro: CTV News

Představitel místní policie Steven Kabwe pro televizi Azam TV potvrdil, že záchranáři z místa výbuchu vyzvedli 57 kusů těl. Dodal také, že při výbuchu a následném požáru paliva utrpěly desítky lidí popáleniny různého stupně. Později CTV New informovala o 62 uhořelých.

Očití svědci neštěstí pro AP uvedli, že k výbuchu došlo ve chvíli, kdy se kolem tahače s cisternovým návěsem, který se stal účastníkem dopravní nehody, shromáždili lidé s úmyslem krást benzín do přinesených nádob palivo. Jedná se o negry, tak AP slovo zloději neuvádí v rámci vymývání mozků, ale píše jen o odčerpávání.

To je objev benzín hoří | repro: mywabashvalley.com

„Incidenty, při kterých během neoprávněného odčerpávání pohonných hmot z poškozených cisteren dochází k usmrcení osob, jsou na východě Afriky poměrně časté,“ dezinformuje AP, jelikož jak to na místě vypadalo? Cisterna havarovala a okamžitě na místě bylo cca sto negrů, někteří začali krást benzín a patrně při manipulaci s ohněm to vše vyletělo do luftu. V dané oblasti, kde je negr přemnožen jako kobylky, ke srocení stovky kusů dojde cca do 40-50 sekund.

Dejte dětem sirky | repro: thepublicsradio.org