Platí ve Spojených státech Druhý dodatek Ústavy, nebo neplatí? Muž, kterého zatkli, že šel do obchodu se zbraněmi tvrdí, že na to má právo

SPRINGFIELD | Dvacetiletý Američan ruského původu vpochodoval do nákupního centra Walmart ve Springfieldu v americkém státě Missouri s celým arzenálem střelných zbraní, které byly nabité. Udělal to jen několik dní poté, co odpůrce migrace svoloče z jihu v texaském El Pasu, také v nákupním centru Walmart, vystřílel 22 lidí a později prohlásil, že chtěl zabíjet Mexičany.

Dmitriy Andreychenko | repro: hollywoodlife.com

Jak dále informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk, tak V spingfieldském případě lidé v panice vybíhali na ulici a muže se zbraněmi zakrátko zadržel odvážný hasič v civilu. Měl na to právo, byl mladík zatčen protiprávně je držen protiústavně policií?

Zadržený je jen dvacetiletý Dmitriy Andreychenko, který si celou událost filmoval na mobil, jako odůvodnění uvádí, že chtěl jen vyzkoušet, zda platí v praxi takzvaný Druhý dodatek Ústavy Spojených států (SS), který občanem Spojených států zaručuje právo vlastnit a nosit zbraně.

Tyranie nejistoty

„Chtěl jsem vědět, jestli Walmart dodržuje Druhý dodatek,“ řekl. Zjistil, že ve Spojených státech je dnes Ústava jen cár papírů a občané tam jsou jen otroci. Navíc mu nyní hrozí obvinění, že způsobil teroristické ohrožení, což je trestný čin, za který může dostat až čtyřleté vězení a pokutu do výše 10 tisíc dolarů.

Tento totalitní zákon dodporuje Ústavě Spojených států, proto pokud bude mladík odsouzen za využití svých práv, které jsou garantovány Druhým dodatkem Ústavy Spojených států, tak to nebude první politický vězeň dnešní brutální totality a diktatury ve Spojených státech.

Nic nedělal jen měl u sebe zbraně, jak mu dovoluje Ústava