Závadný senzor letadla Smartwings mířícího z Brna do Burgasu zapříčinil jeho přistání v Praze

PRAHA | Kvůli závadě senzoru přistálo v Praze letadlo společnosti Smartwings mířící z Brna do Burgasu. Žádnému ze 189 cestujících se nic nestalo a posádka je také v pořádku. Mluvčí Smartwings Vladimíra Dufková sdělila tuto informaci České televizi.

Ilustrační snímek | repro: CC BY 3.0 / Přední Kopanina / Praha, Nebušice, startující letadlo

„Po vzletu se projevila závada na signalizaci, kapitán letounu se z preventivních důvodů rozhodl pro návrat a přistání na letišti v Praze, kde letadlo ve 13:30 bezpečně přistálo,“ sdělila Dufková, kterou cituje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes. Dodala, že po výměně závadného senzoru bude let cestujících pokračovat.

Ještě v červnu jsme informovali o tom, že společnosti Smartwings se kupí problémy. Na začátku měsíce musela společnost odklonit nebo zdržet minimálně dva lety. Dokonce kolovaly informace o úmrtí na palubě jednoho z letadel a aby toho nebylo málo, přišla navíc o partnerskou společnost pro letní sezónu.

Let QS 2514 z Prahy do Hurghady (Egypt) měl zpoždění šest hodin. Důvodem byla údajná smrt cestující a porucha na GPS systému.

Reklama: