Prague Pride je typický informační terorismus

Ono by se o tom slavném druhovém průvodu ani moc nevědělo, kdyby mu nebyla věnována taková velká pozornost médií, sponzorů a některých politiků. Člověk si říká, proč takový humbuk a podpora? No asi jedním z důvodů bude fakt, že v médiích, politice a ve vedení sponzorských firem mají organizátoři a účastníci nejen podporu ale i samotné, jak to napsat, stejně sexuálně orientované.

Richard Novák | foto: © Centrální informační agentura, z. s. (CIA) – © Radek Velička

Druhá poznámka: Co mi fakt hodně vadí , možná je to náhoda anebo záměrný výběr záběru – proč se v průvodu objevují skutečné nechutnosti, počínaje hodně sprostými plakáty až po téměř zdůrazňování pohlavních ústrojí v odvážných oblečcích.

A za třetí : Co mi vadí nejvíc, dvojí metr – policie šetří spálení duhové vlajky, mimochodem není to státní vlajka a policie vůbec neřeší důkazně zcela prokázané vytahování české vlajky z ženského přirození při tzv. divadelní prezentaci provokujícího režiséra v Brně. A naopak to mají odnést ti, kdo se proti tomu postaví.

Závěr: Po delší době jsem se rozhodl něco napsat na FB, sleduji jej však pravidelně a cítím, že se v Evropě a EU něco nezdravého děje a že i u nás se již chystají obránci naší demokracie připravit skutečně důstojné oslavy 30. výročí listopadu 1989.

Bohužel nikdy jsem si nemyslel, že oslava se muže změnit v jakousi obdobu Majdanu. Takhle jsem si vývoj a rozkvět naši krásné země rozhodně nepředstavoval. Navíc obrovský nárůst konzumního způsobu našich životů snižuje kvalitu myšlení nás všech. A řeči politiků a jejich příznivců o tom, jak má ten či onen politik spojovat nikoli rozdělovat společnost?

Nechci být a nejsem pesimista – nemáme u nás jediného politika, který by snad mohl spojit lidi aspoň tak, že se budou respektovat a nechají druhého vyslovit jeho názory bez toho, aby okamžitě přišla kritika až urážky.

Pomalu končí prázdniny a bude jen na nás všech, jaký bude podzim. Zda budeme ze všech stran útočit na sebe navzájem, anebo zvolíme skutečně jednoznačně a zatím jedinou vyzkoušeno metodu, nikoli dokonalou, tedy demokratická diskuse a ukážeme, že u nás přes všechny nedostatky a nepochopení, umíme se dohodnout.

Zatím se zdokonalujeme v zákulisních podrazech a již předem křičíme my máme právo na to či ono, stejně jak z výše zmíněného průvodu . Ale on nám to právo zatím nikdo nevzal…