Obavy o zdraví Karla Gotta pokračují

PRAHA | Nedávno bylo uveřejněno, že legendární zpěvák Karel Gott má akutní zápal plic. Koncem července ho lékaři přesvědčili, aby zrušil své vystoupení na festivalu, a nyní nedovolili Zlatému slavíkovi ani vyrazit na výlet s rodinou. Informoval o tom Blesk s odkazem na zdroj v Gottově okolí.

Karel Gott s gratulacemi | repro: Facebook Karla Gotta

I když podle portálu podstoupil úspěšnou léčbu a nemoc ustoupila, stejně zpěvák dosud nesmí pomyslet ani na letadlo ani na dlouhou cestu v klimatizovaném autě. Od lékařů teď kvůli chatrnému zdraví slyšel jasný zákaz. Takže k moři pojedou jeho malé dcery Sharlottka a Nellinka s babičkou. Ivana Gottová zůstane se svým manželem.

„Karel Gott se podle informací Blesku stáhl na svou chalupu v severočeské Doubici, kde má o víkendu přivítat svého kapelníka Pavla Větrovce a další kamarády,“ píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

V příštím týdnu se však musí v Praze hlásit v nemocnici. „Pan Gott dál pravidelně dochází na ambulantní vyšetření a kontroly, během nichž lékaři sledují jeho celkový zdravotní stav,“ řekla Blesku zpěvákova mluvčí Aneta Stolzová.