Dobytek řval Alláhu akbar a nožem útočil v Sydney

SYDNEY | Australská policie zadržela v úterý kriminálníka, který v centru Sydney pobodal ženu a pokusil se napadnout skupinu dalších osob. S odvoláním na zprávy očité svědky o tom informovala agentura AFP. Podle vzhledu do může být mu-slimák nebo nějaký konvertovaný zmrd.

Megan Hayley uvedla, že muž s velkým kuchyňským nožem honil skupinu lidí po rušné kancelářské čtvrti, přičemž dalších pět nebo šest osob nahánělo útočníka ve snaze zastavit ho. „Následně ho chytili a znehybnili,“ uvedla. Bili ho pomocí židlí a plastových přepravek.

Kdyby byli v Izraeli a ne v Austrálii, tak by byl někdo ozbrojen, aby mohl útočící mu-slimácké zvíře jako škodnou zastřelit. Občané šílence ulovili a kopali do něj. Pak přijela policie.

Dobytek uloven v Sydney | repro: metro.co.uk

Na záběrech, které zveřejnili australské média, je vidět muže, jak vyskočil na střechu automobilu, ohání se nožem a křičí „Alláhu akbar“ (Bůh je největší) a „zastřelte mě“. Policie v této souvislosti dále upřesnila, že útočník byl zadržen, přičemž zdravotní stav napadené ženy je stabilizovaný.

Reklama: