Síly protivzdušné obrany letecké základny Hmímím zničily šest bojových dronů

HMÍMÍM | Síly protivzdušné obrany letecké základny Hmímím zničily šest bojových letadel, které měly ze severozápadu namířeno k letecké základně. Informovalo o tom Ministerstvo obrany Ruské federace, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ruská letecká základna Hmímím v Sýrii

Standardní protiletadlové palebné zbraně ruské letecké základny sestřelily všechny bojové bezpilotní lettouny v bezpečné vzdálenosti. Oběti na životech ani materiální ztráty nejsou, Hmímím funguje v klasickém režimu.

V červenci vypustili teroristé, kteří jsou podporováni Spojenými státy, rakety směrem k ruské základně. Shells cíl nezasáhl. V důsledku útoku byli zabiti dva syřští civilisté, další čtyři lidé byli zraněni.

Generál plukovník Sergej Fedorovič Rudskoj, šéf hlavního ředitelství generálního štábu, uvedl, že teroristé se nadále pokoušejí organizovat útoky na základnu Hmímím. P

odle něj se teroristé 17. a 21. července pokusili bombardovat ruské cíle z území deslakační zóny Idlib. Zařízení protivzdušné obrany ruské letecké základny tyto útoky odrazilo.

Reklama: