Na Sibiři hoří více jak dvě stovky lesních požárů, ale léto pomalu končí

NOVOSIBIRSK | Na Sibiři i nadále řádí lesní požáry a nic nenasvědčuje tomu, že by slábly, informuje agentura DPA s odvoláním na pondělní vyjádření ruských úřadů. Momentálně hoří na Sibiři přes dvě stovky požárů na celkové ploše zhruba 280 tisíc hektarů. Ovšem sibiřská zima je za dveřmi, takže co neuhasí člověk zhasí příroda.

Požáry v Krasnojarsku

Navzdory úsilí hasičů dostat oheň pod kontrolu se požáry v ostatních dnech rozšířily. DPA připomíná, že na Sibiři hoří další požáry s celkovou rozlohou přes 2,7 milionu hektarů. Ty jsou však v tak odlehlých oblastech, že nejsou hašeny vůbec. DPA se diví, ale obyvatelé Sibiře ví, že za příroda si sama poradí. Nejsou to s mozky vylízanými Němci.

Ruská Sibiř zažívá lesní a stepní požáry každé léto, ty letošní jsou však prudší než v předchozích letech. DPA šíří globální lež o suchu, které je podle lží propagandy novum. Ovšem tají, že před sto lety Sibiř zažívala požáry ještě mocnější. Pro gretenismus a vymyté mozky se hodí vše, co vypadá abnormálně, ale historicky je to zcela normální.