Podle Foldyny musí ČSSD vyměnit vedení strany; Petříček by chtěl být bruselským papalášem

DĚČÍN | Po negativním vyjádření ministra zahraničí a místopředsedy sociální demokracie Tomáše Petříčka na adresu poslance Jaroslava Foldyny, svůj názor vyjádřil i poslanec. Dle jeho názoru je nutné vyměnit vedení strany ČSSD, jinak hrozí, že strana nepřežije. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Noční vlci v Děčíně s poslencem Foldynou | foto: facebook Jaroslava Foldyny

Foldyna se vyjádřil pro Novinky.cz, že doufá, že ČSSD přijme svou zodpovědnost a vymění vedení. Myslí si, že k tomuto kroku je nutné přistoupit, jelikož jinak strana nemá šanci přežít. Tuto informaci sdělil poté, co ministr Petříček prohlásil, že do ČSSD již nepatří.

Foldyna se totiž účastnil akce Vlasteneckého setkání Sdružení přátel bílého hererosexuálního muže. Právě s touto účastí nesouhlasili jeho straničtí kolegové.

„Podstatou sociální politiky ČSSD původně byla podpora lidí práce a podpora slabších. Podstatou politiky pana Petříčka je především podpora potřeb jeho kamarádů z různých neziskovek a Mladých sociálních demokratů, což znamená podporu těch, kteří na lidech práce a potřebných většinou pouze parazitují,“ sdělil Foldyna.

Na stranu Petříčka se negativně vyjádřil i v souvislosti s jeho zahraniční politikou. Za podstatu zahraniční politika Petříčka považuje „ponížené poklonkování bruselským papalášům, ať říkají cokoliv, což činí zřejmě v naději, že se on sám také jednou stane bruselským papalášem“.

Média informovala o tom, že Jaroslav Foldyna se účastnil akce, na které účastníci vystupovali za ochranu tradiční rodiny. S touto účastí však nesouhlasili jeho straničtí kolegové. Sám poslanec však na své účasti nevidí nic špatného. Server Deník poskytl jeho vyjádření. „Z toho, že pochody kreatur s nahými zadky jsou – na rozdíl od setkání, kam jedu já – podporovány z veřejných peněz, je zřejmé, která skupina je diskriminována. Osobně na podpoře bílého heterosexuálního muže a tradiční rodiny nevidím nic špatného. Někteří moji spolustraníci ale možná trpí heterofobií a rodina jim až tak nic neříká. S tím ale nemohu dělat nic jiného než je vyzvat k odchodu z ČSSD. Myslím, že tyto jedince například Piráti rádi přijmou do svých řad.“

Poté se na Foldynovu stranu začali negativně vyjadřovat jeho kolegové z ČSSD, kterým jeho postoje a názory vadí, jelikož se rozchází s programem ČSSD a jeho hodnotami.

Petříček sdělil, že jeho aktivity nebude komentovat, jelikož z nich v poslední dobou vyplývá, že sociálním a ani demokratem poslanec není. Podle Jany Maláčové, ministryně práce a sociálních věcí, by poslanec neměl upoutávat pozornost na „obskurních akcích“, ale spíše pracovat.


Zdroj.