Nová doba: Banderovec Petříček vyhazuje vlastence Foldynu

Člověk žasne nad chováním a drzostí známého podržtašky Miroslava Pocheho a současného ministra zahraničních věcí proslulého svými sympatiemi k ukrajinským banderovcům Tomáše Petříčka, který nyní veřejně vyzývá poslance Jaroslava Foldynu k odchodu z ČSSD.

Jan Kopal | foto: Ivana Haslingerová

Důvodem je Foldynova účast na Vlasteneckém setkání na zámku v Příčovech u Sedlčan, kde se sešla elita českého vlasteneckého hnutí od spisovatelky Lenky Procházkové, přes Ladislava Jakla, Jaroslava Baštu, Michala Semína, Petra Žantovského, Ivo Budila, Petra Hampla až po Benjamina Kurase.

Dnešní samozvaná „elita“ ČSSD místo toho podporuje Prague Pride, podlézá Bruselu a přetahuje se o témata s Piráty. Sociální demokracie byla stranou, která vznikla, aby hájila zájmy lidí práce. Dnes se však s nimi rozchází a prosazuje agendu neomarxistické levice, která chce likvidovat národní státy, vlastenectví a tradiční rodinu. Kdyby socani měli rozum a cit, byl by Jaroslav Foldyna dávno českým ministrem vnitra…

V jednom má Petříček ale pravdu, že pro současnou a vlastizrádnou ČSSD je Jaroslava Foldyny skutečně škoda. Na české politické scéně je dost politických stran, které by o něj měly zájem a kde by se mohl lépe realizovat. Třeba někdy v budoucnu se dočkáme toho, že v nějaké takové straně objeví a lépe uplatní.