Chtěli američtí vrazi sestřelit letadlo s ruským ministrem obrany? Ruské stíhací letouny agresora zahnaly

MOSKVA | Ministerstvo obrany Ruské federace v úterý zveřejnilo video, jak se stíhací letoun vzdušných sil Severoatlantické aliance (SA) F-18 nad neutrálními vodami Baltského moře snaží přiblížit k letadlu ruského ministra obrany Sergeje Kužegetoviče Šojgu. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Jak vyplývá ze zprávy ruského vojenského resortu, k incidentu došlo v úterý 13. srpna, když letadlo s ministrem mířilo s doprovodem dvou stíhacích letounů Su-27 Baltské loďstva z Kaliningradu do Moskvy, píše agentura.

Nad neutrálními vodami Baltského moře se k letadlu ministra Šojgu pokusila přiblížit stíhací letoun F-18 pod velením SA, nicméně piloti ruského Su-27 vytlačili letoun a nenechali ho, aby se přiblížil.

V úterý 13. srpna Šojgu, Sergej Kužegetovič pracovně navštívil Kaliningrad, kde se zúčastnil slavnostního pokládání základního kamene pobočky Nahimovské vojenské námořní školy.

Sergej Kužegetovič Šojgu a Vladimir Vladimirovič Putin

Před dvěma lety došlo k podobnému incidentu. K letadlu se Šojgu se pokusil přiblížit stíhací letoun F-16 vzdušných sil SA. Mezi ním a letadlem ministra obrany Ruské federace proletěl těžký stíhač Su-27, který doprovázel letadlo Šojgu. Su-27 houpnulo křídly a demonstrovalo zavěšené rakety. Je to signál, který je všeobecně používán mezi vojenskými piloty: „Zmiz, neb jsi synem smrti!“

Reklama: