V Austrálii zadrželi rekordní množství extáze a čtyři Brity

BRISBANE | Více než 750 kilogramů drogy MDMA, známé obvykle pod názvem extáze, zabavili při společné razii australských a novozélandských policistů. Vyšetřovatelé vzali do vazby současně šest podezřelých včetně čtyř mužů z Británie, oznámila ve středu australská policie. Informovaly o tom agentury AFP a DPA.

Ilustrační snímek | foto: ze-sveta.cz

Celkově 766 kilogramů MDMA nejvyšší čistoty zadrželi v australském státě Queensland, kde jde o rekordní úřady zachyceny množství této psychoaktivní látky. Hodnota drogy by na černém trhu činila 90 milionů australských dolarů, odhadla policie s tím, že zadržený prášek by stačil na výrobu až 12 milionů tablet extáze.

Dvou Brity ve věku 51 a 40 let zatkli v Austrálii spolu s mužem z Queenslandu ve věku 26 let. Všichni čelí obviněním z přechovávání a distribuce drog. Novozélandská policie obvinila dalších dvou mužů ze Spojeného království ve věku 60 a 49 let po zabavení 200 kilogramů metamfetaminu.

Policejní složky obou zemí podpořili i britští kolegové v rámci společné operace zaměřené na rozložení mezinárodního zločineckého spolčení. Pro spojení se skupinou byla zadržena v Austrálii jedna žena ve věku 51 let, u které našli velké množství hotovosti. Nu, mít peníze je zločin. Australské úřady odhadují, že lidé v zemi ročně zkonzumují více než 1,1 tuny MDMA.