Střel si do policajta? Ve Filadelfii se střílelo. Šest policajtů postřeleno

FILADELFIE | Nejméně šest policajtů utrpělo zranění během střelby ve městě Filadelfia v americkém státě Pensylvánie. Informovala o tom v noci na čtvrtek agentura DPA s odvoláním na prohlášení policejního huhlala, podle kterého střelba v době, kdy o ní informoval, ještě probíhala. Nová americká zábava střelba na policejní šmejdy?

Příslušník policejního sboru ve Filadelfii, seržant Eric Gripp, na Twitteru uvedl, že na policisty v městské části Nicetown ve středu odpoledne místního času střílí minimálně jeden podezřelý.

Mluvčí policie uvedl, že zranění byli převezeni do nemocnice Temple University Hospital. Údaje o jejich zdravotním stavu však nemocnice podle jeho slov poskytovat nebude. Dodal však, že policisté neutrpěli život ohrožující zranění.

Ve Filadelfii se střílí do policajtů jako na střelnici

Na místě bylo mnoho ozbrojených policejních jednotek a desítky policejních aut. Policie neměla situaci pod kontrolou, proto vydala přes Twitter varování, aby se k místu střelby nikdo nepřibližoval. Podle agentury DPA se střelec zabarikádoval v jednom domě. Jedna žena z místních obyvatel pro místní stanici 6ABC uvedla, že slyšela nejméně 100 výstřelů.