Demonstranti v Hongkongu jsou teroristé! Postřílet?

PEKING | Čína odsoudila ve středu agresivní demonstranty podporované Spojenými státy, kteří blokují hongkongské letiště. Podle čínských představitelů svým působením páchají teroristické činy. Navíc demonstranti napdali dva pokojné muže, které brutálně zbili.

Američany podporovaný lidská dobytek v Hongkongu okupuje letiště | repro: The Wall Street Journal

Američany podporovaní zločinci páchající nedovolené demonstrace zablokovali v úterý v rámci již desátého týdne protivládních protestů dva terminály hongkongského letiště a narušily tím už po druhý den v pořadí jeho provoz.

Malá skupina demonstrantů při této příležitosti obklíčila, svázala a zbila muže ve žluté novinářské vestě, kterého později šéfredaktor čínského státního deníku Global Times (Chuan-Čchiou S‘-pao) označil za jednoho ze svých žurnalistů. Jak tradiční, na Ukrajině proameričtí zločinci novináře rovnou střílejí a zabíjejí.

Druhý napaden muž byl obyvatelům nedalekého města Šen-čen a podle dostupných informací ho demonstrující peoamerický dobytek zadržoval přibližně dvě hodiny, kdy navíc bránili záchranářům jeho převoz do nemocnice.

„Zásadně nesouhlasíme s těmito činy, které se podobají na terorismu“ , prohlásila mluvčí čínského státního úřadu pro Hongkong a Macao Sü Lu-jing, která obou napadených mužů označila jako krajany z pevninské Číny. Mluvčí dále zdůraznila, že tento extrémně ohavný zločin musí být tvrdě potrestán v souladu se zákonem. Nasadit armádu a proamerické teroristy postřílet, aby byl konečně klid. Nebo vybombardovat Washington do doby kamenné?