Zázračná zbraň Mattea Salviniho se jmenuje Giancarlo Giorgetti

ŘÍM | Předseda italské vládní strany Liga Matteo Salvini chce bezpodmínečně prosadit, aby se budoucím italským ministrem financí stal Giancarlo Giorgetti. Je blízkým spolurpaovníkem Salviniho a je po něm nejdůležitější osobností v Lize. Je rodákem z malé obce Cazzago Brabbia v Lombardii, kde byl svého času starostou. Je velmi zkušeným a rozvážným politikem, píše slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Giancarlo Giorgetti a Matteo Salvini | repro: liberoquotidiano.it

Podle autora článku Giorgetti je od roku 1996 je v italském Parlamentu. V současnosti je státním sekretářem v Úřadu italského ministerského předsedy v Římě.

„Je mužem, který je ‚dirigentem‘ své strany v italském Parlamentu a je zároveň i „andělem strážným“ Mattea Salviniho a mu vždy a všude s perfektní diplomatickou dokonalostí kryje záda,“ píše Roman Bednár.

Salvini a Giorgetti se skvěle doplňují a výborně spolu harmonizují. Salvini reprezentuje ty emoce, pro které ho Italové milují a Giorgetti je skvěle a rozvážně kombinující a strategicky kalkulující mozek, kteří Italové obdivují, a to bez rozdílu všichni, to znamená i opozice. Je absolventem milánské Ekonomické Univerzity Bocconi.

Ilustrační snímek

Bednár dále píše, že Mimořádnou kvalitu této dvojice lze symbolicky vyjádřit dvěma slovy: Salvini je srdce a Giorgetti je hlava: „Salvini je miláček lidu a sám říkává, že nejraději je s davem lidí někde na Piazza, na fóru, na ulicích a méně rád v Římě u psacího stolu.“

„Ve středu Matteo Salvini oznámil italským médiím, že pokud se stane premiérem, tak chce národu předložit perfektní a bezchybný státní rozpočet, který udělá člověk, kterému důvěřují všichni a bude jím ministr financí a hospodářství, Giancarlo Giorgetti,“ uzavírá Bednár svůj článek.

Reklama: