Strategické bombardéry Tu-160 byly přesunuty do nejvýchodnějšího ruského města

ANADYR | Dva strategické bombardéry Tu-160 dálkového letectva Vzdušně-kosmických sil Ruské federace byly přemístěny na čukotské letiště Anadyr, které je nejvýchodnějším ruským městem. Ministerstvo obrany Ruské federace to oznámilo ve středu 14. srpna.

Strategické bombardéry provedly osmihodinový let z domovské základny na letiště Anadyr, posádky Tu-160 překonaly přes 6 tisíc kilometrů bez tankování, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Podle informací Ministerstva obrany Ruska akce proběhla v rámci plánovaných letecko-taktických cvičení, která na území Ruska potrvají až do konce týdne.

Ve vojenském resortu dodali, že během cvičení budou procvičeny úkoly přemístění na pohotovostní letiště, stejně jako lety s doplňováním paliva ve vzduchu. Akce zahrnuje asi 10 letadel Tu-160, Tu-95MS a Il-78.

Před několika měsíci ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin informoval o plánech Ministerstva obrany Ruska na zvýšení objemů smlouvy ohledně strategických bombardérů Tu-160.

Tupolev Tu-160