Katarský emír telefonoval s Vladimirem Vladimirovičem Putinem

MOSKVA | Ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin diskutoval ve čtvrtek s Katarský emírem Tamim ibn Hamada as-Sáním o spolupráci mezi oběma zeměmi. Podle Kremlu telefonický rozhovor mezi lídry inicioval Katar, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Vladimir Vladimirovič Putin telefonuje | repro: © Sputnik (Alexej Nikolskij)

„Diskutovali o otázkách týkajících se dalšího rozvoje rusko-katarské spolupráce v politické, obchodní, hospodářské, kulturní a humanitární oblasti, jakož i o problémech se zajištěním stability a bezpečnosti v regionu Perského zálivu. Zvažovali i harmonogram dvoustranných kontaktů,“ cituje Kreml agentura TASS.

Katar a další země ještě v červnu vyzvali Írán a Spojené státy, aby snížily napětí ve vzájemných vztazích. „Jsme přesvědčeni, že takový stav nemůže trvat věčně. Pokud se nechtějí dostat do další eskalace, měli by přijít s myšlenkou, která otevře dveře,“ řekl katarský ministr zahraničí Muhammad Sání. Podle jeho slov přišla výzva na deeskalaci americko-íránských vztahů kromě Kataru i od Ománu, Iráku a Japonska.

Reklama: