Policie v Přerově vyšetřuje vraždu dítěte

PŘEROV | V Přerově bylo v jednom z bytů nalezeno mrtvé dítě. Kriminalisté soudí, že bylo zavražděno. Policisté zatím nikoho neobvinili a zároveň byla nařízena soudní pitva. O vraždě informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ilustrace

Ve středu ráno bylo v jednom z přerovských bytů na Olomoucku nalezeno mrtvé tříleté dítě, kriminalisté uvádí, že bylo zavražděno.

Vyšetřovatelé na případu intenzivně pracují a prozatím nikoho neobvinili. Pachateli v tomto případě hrozí 15 až 20 let, může dostat i výjimečný trest. ČTK o události informovala krajská policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

Okolnosti této tragické události by měla odhalit nařízená soudní pitva. Případem se policisté a kriminalisté zabývají od středečního odpoledne, mluvčí uvedla, že na základě zjištěných poznatků a stop je zřejmé, že se na smrti dítěte podílela další osoba.

„Z dosud zjištěných poznatků a stop zajištěných na místě činu je zřejmé, že na smrti tříletého dítěte měla podíl jiná osoba. Kriminalisté Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje proto zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze zvlášť závažného zločinu vražda,“ uvedla Dolejšová.