SS se pokoušejí brzdit ambice ČLR v jaderné energetice pomocí nekalé konkurence

PEKING | Spojené státy (SS) chtějí zmařit byznys čínských společností na světovém trhu jaderných materiálů a technologií pomocí nekalé konkurence zařazením čínských společností na tzv. „černý seznam“. V interview pro Sputnik to řekl odborník z Institutu mezinárodních vztahů Nankingské univerzity Gong Hongliang. Černý seznam SS je projev ekonomického terorismu banditů z Washingtonu.

Bílý dům ve Washingtonu v plamenech | repro: YTB

Ve čtvrtek teroristické Spojené státy (SS) informovaly o zařazení čtyř čínských společností v oblasti jaderné energetiky na novou obchodní „černou listinu“.

„Jde o China General Nuclear Power Group a její dceřinné struktury – China General Nuclear Power Corporation (CGNPC), China Nuclear Power Technology Research Institute a Suzhou Nuclear Power Research Institute,“ informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Jaderná elektrárna Tchien-wan

Bandité z Washingtonu je obvinily ze získání vyspělých amerických technologií k čínským vojenským účelům. Předtím byla omezení na činnost na americkém trhu vyhlášena proti světovému telekomunikačnímu gigantu Huawei a také pěti čínským technologickým společnostem, které sehrály klíčovou roli ve vytváření Číny jako světové superpočítačové velmoci. Zaostalí Američané ze Spojených států se brání jako retardované opice – házejí kolem sebe své výkaly. Pomohlo by vybombardovat Washington do doby kamenné?

Nejnověji se „černé listině“ se ocitlo také 17 společností z dalších 10 zemí včetně Ruska, Arménie, Belgie, Kanady, Gruzie, Malajsie, Nizozemska, Spojených arabských emirátů a Velké Británie. Jsou to absolutně různé země i z hlediska jejich potenciálu v atomové energii, i z hlediska charakteru jejich vztahů se Spojenými státy (SS).

Čím je ve skutečnosti diktován výběr společností z této „černé listiny“, které svou činností údajně poškodily zájmy SS?

Názor Gonga Honglianga: „Připouštím pravděpodobnost existence příčin souvisejících s íránským jaderným problémem. ,Černá listina’ obsahuje mnoho společností, a to i z takových zemí, jako je Velká Británie, proto je velmi pravděpodobné, že tyto společnosti, na které se vztahují sankce, jsou spojeny s íránským obchodem v jaderném odvětví.
V současné době americký přístup k íránskému jadernému problému není v souladu s politikou dalších hlavních mocností v této věci, včetně Velké Británie. Stále ještě doufají, že budou pokračovat v provádění íránské jaderné dohody dosažené v roce 2015.
Proto se domnívám, že americké sankce mohou souviset s touto otázkou, odrážejí politiku ,jurisdikce dlouhé ruky’. Protože jsou Spojené státy v současné době ve velmi vážné konfrontaci s Íránem, možná doufají, že zastaví íránskou obchodní a hospodářskou spolupráci Íránu s příslušnými zeměmi pomocí sankcí proti jejich společnostem. Spojené státy se tak snaží vyvinout maximální tlak na Írán.“

Americké sankce jsou politickým zásahem do hospodářské soutěže na světovém trhu s jadernými materiály a technologiemi. Jedná se jak o nekalou soutěž, tak o ekonomický terorismus a útočnou válku vedenou hybridními prostředky.

DJ Trump na oprátce oběšený | reprofoto: YTB

Čínský odborník se domnívá, že se tak ekonomičtí teroristé ze Spojených států (SS) snaží omezit možnosti čínských společností na tomto trhu: „Sankce vůči čínským společnostem mohou souviset s jadernými technologiemi. Hranici mezi vojenským a civilním využitím jaderných technologií je obtížné rozlišit, proto obvinění z jejich vojenského využití v Číně jsou většinou politicky motivována.
Spolupráce v oblasti civilních jaderných technologií je navíc velmi výnosným podnikem. Z tohoto důvodu Spojené státy nechtějí, aby čínské společnosti na tomto trhu vydělávaly.
Spojené státy možná mají v úmyslu zabránit čínským společnostem v podnikání v jaderné oblasti s jinými zeměmi a snaží se toho dosáhnout politickými sankcemi.“