Teroristé ze Spojených států vydali příkaz k zadržení íránského tankeru, který Britové propustili

WASHINGTON | Americké ministerstvo spravedlnosti vydalo v pátek příkaz k zadržení íránského ropného tankeru Grace 1. Stalo se tak pouze den poté, co soud v Gibraltaru povolil jeho propuštění. Informovala o tom v sobotu agentura AFP.

supertanker Grace 1| repro: ytb

Spojené státy (SS) vyzvaly k zadržení íránského supertankeru, který v pátek stále kotvil při gibraltarských břehů s odůvodněním, že v tomto případě došlo k pokusu o „protiprávní průnik do amerického finančního systému s cílem podpory nezákonných dodávek z Íránu do Sýrie realizovaných íránskými revolučními gardami.“ Lze předpokládat, že tanker již má námořní ochranu, buď na vodě, či ze vzduchu.

SS považují íránské gardy za zahraniční teroristickou organizaci. Na oplátku považuje Írán veškeré vojáky Spojených států na Blízkém východě za teroristy s tím, že je může střílet jako potkany.

„V příkazu k zadržení tankeru Grace 1 vydaného americkým ministerstvem spravedlnosti uvádí, že předmětem konfiskace má být plavidlo, celý náklad ropy a 995.000 dolarů v hotovosti, a to z důvodu porušení amerického zákona o mezinárodních pohotovostních ekonomických opatřeních (IEEP) z roku 1977,“ informuje o pirátské agresi Spojených států.

Spojené státy – globální vrah