Plánuje DJ Trump námořní blokádu Venezuely?

WASHINGTON | Vůdce Spojených států (SS) Donald John Trump navrhuje americkým úředníkům ve sféře obrany zablokovat venezuelský obchod se zbožím po moři. Píše o tom Axios s odkazem na pět bývalých i činných úředníků, kteří se dozvěděli o této žádosti vůdce SS.

DJT s prasečím rypákem

Podle zprávy vůdce SS Trump navrhl rozmístit lodě podél pobřeží Bolivariánské republiky a vytvořit tím námořní blokádu Venezuely. Zdroje uvádějí, že zločinec Trump chce realizovat tento nápad během 1,5 roku. „Řekl doslova, že máme nasadit lodě a vytvořit námořní blokádu,“ řekl jeden ze zdrojů, na které se odvolává světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Podle informací nejmenovaných zdrojů, na které se odvolává Axios, by však tento návrh vůdce Trumpa nebyl uvítán v Pentagonu. Venezuelský prezident Nicolás Maduro Moros vyzval předtím celý svět k protestům proti blokádě Venezuely.

Maduro se směje rozzuřenému pošukovi Trumpovi

Na konci července Venezuela informovala, že začíná novou cestu ve svém hospodářském rozvoji, která sníží závislost země na ropě. Prohlásil to prezident Nicolás Maduro Moros na setkání s vedením UNIDO (Organizace OSN pro průmyslový rozvoj).

„Ten, kdo učiní správné kroky, dosáhne cílů. Činíme správné a sebevědomé kroky. Venezuela měla deformovaný model, ekonomický model závislý na ropě, a zahajujeme cestu, která nezávisí na ropné rentě,“ řekl Maduro.