Turci podnikli další invazi do Sýrie. Mělo na ně útočit syrské letectvo

ANKARA – DAMAŠEK | Syrské ministerstvo zahraničí v pondělí uvedlo, že turecké obrněné transportéry se pohybují směrem k městu Chán Šajchún v syrské provincii Idlib. Současně probíhá v oblasti vojenská operace syrské armády, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Turecká vojenská agrese v Sýrii | reprofoto: TRT World

„Turecké obrněné transportéry se zbraněmi na palubě narušily syrskou hranici a vstoupily do města Sarakíb, pohybují se směrem k Chán Šajchúnu…“, cituje prohlášení syrského MZV kanál Syria TV.

Ve svém prohlášení syrské MZV uvedlo, že kolona turecké techniky vstupuje do Chán Šajchúnu, aby pomohla poraženým teroristům ze skupiny Džabhatan-Nusr*, čímž potvrzuje neomezenou tureckou podporu extremistům.

Ministerstvo zahraničí také uvedlo, že Syrská arabská republika důrazně odsuzuje tuto neslýchanou tureckou intervenci. Uvádí se, že Ankara je zcela odpovědná za následky tohoto neskrývaného porušení suverenity, jednoty a územní celistvosti Sýrie.

Damašek zároveň potvrdil, že takové agresivní chování Turecka neovlivní odhodlání syrské armády pokračovat v pronásledování pozůstatků teroristů v Chán Šajchúnu a dalších osadách až do úplného osvobození syrského území od teroristů.

Turecká média: Syrské letectvo zaútočilo na turecký vojenský konvoj v Idlibu

syrský MIG-29

Syrské letectvo zaútočilo na turecký vojenský konvoj, který se pohyboval v oblasti syrského města Chán Šajchún v provincii Idlib. Informuje o tom turecká agentura DHA.

Podle agentury DHA se turecký vojenský konvoj pohyboval v Chán Šajchúnu mezi pozorovacími stanovišti určenými k dohlížení nad zónou deeskalace.

Ministerstvo obrany Turecka informace o leteckém útoku potvrdilo, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

V prohlášení rezortu se uvádí: „Během pohybu konvoje směrem k devátému tureckému pozorovacímu stanovišti v Idlibu byl proveden letecký útok, jehož následkem přišli o život 3 civilisté a 12 civilistů bylo zraněno.“

„Důrazně odsuzujeme tento útok, který je v rozporu se stávajícími dohodami a s naším dialogem a interakcí s Ruskem,“ dodává Turek, který provedl invazi na svrchované území Sýrie.

Reklama: