Ve Spojených státech se připravují na recesi

WASHINGTON | Spojené státy (SS) mohou přistoupit na snížení daní a zrušení některých cel kvůli nebezpečí recese, píší The New York Times a The Washington Post. Podle jejich údajů nehledě na prohlášení Donalda Johna Trumpa o výborném stavu ekonomiky se Bílý dům začal připravovat na úpadek.

Bílý dům ve Washingtonu

„Bílý dům začal vypracovávat opatření na urychlení růstu americké ekonomiky, aby zabránil recesi, píší listy The New York Times a The Washington Post s odvoláním na vlastní zdroje,“ informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Podle informací The New York Times je mezi projednávanými variantami snížení daně ze mzdy a také zrušení některých cel, která zavedl americký vůdce DJ Trump. V prezidentově administrativě již připravili návrhy na snížení daní, které umožní „rychlení ekonomiky díky zvýšení mezd.

Jak podotýká list, za vlády Baracka Husseina Obamy byla podobná opatření uplatněna v letech 2011 a 2012 pro stimulování růstu ekonomiky po recesi, která skončila v roce 2009. Jde daň ze mzdy ve výši 6,2 %. Tato částka je používána na financování programů sociálního zabezpečení. Daňová sazba byla tehdy snížena na 4,2 %.

V oficiálním prohlášení Bílého domu se přitom uvádělo, že o snížení daní pro občany se sice diskutuje, daň ze mzdy se ale zatím neprojednává, píše The Washington Post-

Jak píše The New York Times, tak sám vůdce SS Trump není zatím informován o nápadu jeho administrativy, proto není známo, jestli souhlasí s tímto plánem, který v případě jeho schválení vůdcem z Bílého domu musí být přijat i Kongresem SS.